
Olvasó: egymilliárdos adócsalás Pécsett - nagy a csend, mert Pintér cége is érintett
Szeretnék beszámolni egy Pécsett nemrég megtörtént esetről, amiről persze a média eddig nem tudósított.
Május 7-én hajnalban egy összehangolt NAV-os akció során nyolc embert állítottak elő Pécsről és környékéről a kommandósok. A vád több mint egymilliárd forintos adócsalás. Az előállított személyek a SZAMTIB biztonsági cég ügyvezetője, illetve alvállalkozói. Ez azért érdekes, mert a cég a Pintér Sándor belügyminiszter érdekeltségébe tartozó Civil Security legnagyobb alvállalkozója, több száz embert foglalkoztat a „Pintér-cég érdekében”.
A SZAMTIB ügyvezetője Végh Tibor, aki kiváló kapcsolatokat ápol helyi és országos fideszes képviselőkkel. Ügyvédek elmondása szerint a kihallgatásokon, ha szóba kerül a Civil Security neve, megállítják a felvételt, és megkérik a tanút, hogy mondja el ezt ismét, csak most a Civil Security neve nélkül.
Több mint egymilliárd forintos csalásról van szó, mégsem lehet hallani semmit az ügyről, és mindenki tudja, hogy nem fogják a Civil Security-ig visszavezetni a szálakat, és már most „tudja mindenki” azt is, hogy a balhét Végh Tibor fogja elvinni. Több évig sok száz embert foglalkoztatott olyan alacsony díjért, amiből nem lehet tisztességesen foglalkoztatni ezeket az embereket, és ezt a Civil Security is tudta! A Civil Security kihasználja a politikai hátszelét, és egyeduralomra tör a vagyonvédelmi piacon.
Pécsett az összes önkormányzati munkát ők nyerik el, majd később kiadják ezt alvállalkozásba pécsi cégeknek… Akkor miért nem a pécsi cégek nyernek egyből? /Persze ez naiv kérdés./
Úgy tudjuk, azért lett kegyvesztett Végh Tibor, mert nemrégen egy húsüzemet vásárolt Sellyén, és ez nem tetszett Csányi Sándornak, aki egyeduralkodó a húspiacon is, és egy ilyen komoly ember által tett „feljelentést” már nem tudnak eltussolni.
Ennek a történetnek a végén is láthatjuk, hogy ismét az egyszerű kisember fázott rá, hiszen a cég számláit zárolták, és ennek köszönhetően több száz biztonsági őr nem fogja megkapni a fizetését.
Köszönettel:
egy pécsi polgár
További részletek: http://kuruc.info/r/20/127934/#ixzz31yyypabW
Az MTI közlése:
Milliárdos csalással gyanúsítanak egy baranyai társaságot
Pécs, 2014. május 15., csütörtök (MTI) - Munkaerő-kölcsönzéssel manipulálva milliárdos összeggel rövidíthette meg a költségvetést az a vagyonőri és takarító cégeket működtető baranyai társaság, amelynek tizenöt tagja ellen eljárást indított a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dél-dunántúli bűnügyi igazgatósága - tájékoztatta a szervezet sajtóreferense csütörtökön az MTI-t.
Kuperczkó Adrienn közleménye szerint a bűnszervezet befolyása alá tartozó tizennégy cég alvállalkozói szerződések alapján vállalt és végzett munkát hatszáz alkalmazottal, de a dolgozókat valójában fiktív munkaerő-közvetítésről szóló szerződésekkel, az érdekeltségi körükbe tartozó vállalatokon keresztül foglalkoztatták annak érdekében, hogy ne kelljen adókat és járulékokat fizetniük.
Az így szerzett haszonnak mintegy felét nettó munkabérként az alkalmazottak kapták meg, a másik felét a bűnszervezet tagjai, illetve az alvállalkozó cégek vezetői szétosztották egymás között.
Az elkövetőkre három megyében, negyven helyszínen, egyszerre csaptak le a NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói, pénzügyőrei, adórevizorai és informatikai szakemberei. A nyomozók az akció során mintegy 700 millió forint értékben foglaltak le készpénzt, személyautókat, ingatlanokat, valamint bankszámlákat zároltak.
Az ügyben különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással gyanúsított tizenöt ember közül hárman előzetes letartóztatásba kerültek. Ha bűnösségük bebizonyosodik, a büntetésük akár 20 évig terjedő szabadságvesztés is lehet, tekintettel arra, hogy tettüket bűnszervezetben követték el.
A nyomozással párhuzamosan adóigazgatási eljárásokban revizorok vizsgálják az érintett cégeket, így az elkövetők az elmaradt adók és járulékok miatti felelősségre vonás mellett adóbírságra is számíthatnak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni