Várjuk minden nap Pécs legújabb hírportálján! Rovatainkban megtalálja a város, az ország, és a nagyvilág híreit!

Indul a focivébé, itt a menetrend

Az oroszországi foci-vb ma délután kezdődik. Két hétig a csoportmeccseken drukkolhatunk, majd újabb két hét, és az egyenes kieséses szakaszban már nincs lehetőség a javításra.

Ma délután magyar idő szerint 17 órakor hivatalosan is elkezdődik a labdarúgó világbajnokság. Csütörtökön egy mérkőzést rendeznek: a házigazda orosz válogatott Szaúd-Arábiát fogadja Moszkvában, a Luzsnyiki Stadionban.

Az első igazán nagy rangadóra csak holnapig kell várni: Portugália Spanyolországgal találkozik. A világbajnoki címvédő Németország először vasárnap lép pályára és Mexikó válogatottjával csap össze.

A nyolc darab négycsapatos csoportban mindenki mindenkivel egyszer játszik, a csoport első két helyezettje jut a legjobb tizenhat gárda közé. Innentől pedig egyenes kieséses rendszerben folynak tovább a küzdelmek. A döntőt július 15-én, vasárnap délután 5 órakor játsszák ugyancsak a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.
A menetrend

A-csoport:

Június 14., csütörtök:

17:00: Oroszország – Szaúd-Arábia (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 15., péntek:

14:00: Egyiptom – Uruguay (Jekatyerinburg)

Június 19., kedd:

20:00: Oroszország – Egyiptom (Szentpétervár)

Június 20., szerda:

17:00: Uruguay – Szaúd-Arábia (Rosztov)

Június 25., hétfő:

16:00: Uruguay – Oroszország (Szamara)
16:00: Szaúd-Arábia – Egyiptom (Volgográd)

 

B-csoport:

Június 15., péntek:

17:00: Marokkó – Irán (Szentpétervár)
20:00: Portugália – Spanyolország (Szocsi)

Június 20., szerda:

14:00: Portugália – Marokkó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: Irán – Spanyolország (Kazany)

Június 25., hétfő:

20:00: Spanyolország – Marokkó (Kalinyingrád)
20:00: Irán – Portugália (Szaranszk)

 

C-csoport:

Június 16., szombat:

12:00: Franciaország – Ausztrália (Kazany)
18:00: Peru – Dánia (Szaranszk)

Június 21., csütörtök:

14:00: Franciaország – Peru (Jekatyerinburg)
17:00: Dánia – Ausztrália (Szamara)

Június 26., kedd:

16:00: Dánia – Franciaország (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
16:00: Ausztrália – Peru (Szocsi)

 

D-csoport:

Június 16., szombat:

15:00: Argentína – Izland (Moszkva, Szpartak Stadion)
21:00: Horvátország – Nigéria (Kalinyingrád)

Június 21., csütörtök:

20:00: Argentína – Horvátország (Nyizsnyij Novgorod)

Június 22., péntek:

17:00: Nigéria – Izland (Volgográd)

Június 26., kedd:

20:00: Izland – Horvátország (Rosztov)
20:00: Nigéria – Argentína (Szentpétervár)

 

E-csoport:

Június 17., vasárnap:

14:00: Costa Rica – Szerbia (Szamara)
20:00: Brazília – Svájc (Rosztov)

Június 22., péntek:

14:00: Brazília – Costa Rica (Szentpétervár)
20:00: Szerbia – Svájc (Kalinyingrád)

Június 27., szerda:

20:00: Szerbia – Brazília (Moszkva, Szpartak Stadion)
20:00: Svájc – Costa Rica (Nyizsnyij Novgorod)

 

F-csoport:

Június 17., vasárnap:

17:00: Németország – Mexikó (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

Június 18., hétfő:

14:00: Svédország – Koreai Köztársaság (Nyizsnyij Novgorod)

Június 23., szombat:

17:00: Németország – Svédország (Szocsi)
20:00: Koreai Köztársaság – Mexikó (Rosztov)

Június 27., szerda:

16:00: Mexikó – Svédország (Jekatyerinburg)
16:00: Koreai Köztársaság – Németország (Kazany)

 

G-csoport:

Június 18., hétfő:

17:00: Belgium – Panama (Szocsi)
20:00: Tunézia – Anglia (Volgográd)

Június 23., szombat:

14:00: Belgium – Tunézia (Moszkva, Szpartak Stadion)

Június 24., vasárnap:

14:00: Anglia – Panama (Nyizsnyij Novgorod)

Június 28., csütörtök:

20:00: Anglia – Belgium (Kalinyingrád)
20:00: Panama – Tunézia (Szaranszk)

 

H-csoport:

Június 19., kedd:

14:00: Lengyelország – Szenegál (Moszkva, Szpartak Stadion)
17:00: Kolumbia – Japán (Szaranszk)

Június 24., vasárnap:

17:00: Japán – Szenegál (Jekatyerinburg)

20:00: Lengyelország – Kolumbia (Kazany)

Június 28., csütörtök:

16:00: Szenegál – Kolumbia (Szamara)
16:00: Japán – Lengyelország (Volgográd)

 

Nyolcaddöntők:

Június 30., szombat:

16:00: C1 – D2 (Kazany)
20:00: A1 – B2 (Szocsi)

Július 1., vasárnap:

16:00: B1 – A2 (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
20:00: D1 – C2 (Nyizsnyij Novgorod)

Július 2., hétfő:

16:00: E1 – F2 (Szamara)
20:00: G1 – H2 (Rosztov)

Július 3., kedd.:

16:00: F1 – E2 (Szentpétervár)
20:00: H1 – G2 (Moszkva, Szpartak Stadion)

 

Negyeddöntők:

Július 6., péntek:

16:00: A1/B2 – C1/D2 (Nyizsnyij Novgorod) (1. negyeddöntő)
20:00: E1/F2 – G1/H2 (Kazany) (2. negyeddöntő)

Július 7., szombat:

16:00: F1/E2 – H1/G2 (Szamara) (3. negyeddöntő)
20:00: B1/A2 – D1/C2 (Szocsi) (4. negyeddöntő)

 

Elődöntők:

Július 10., kedd:

20:00: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese (Szentpétervár)

Július 11., szerda:

20:00: 4. negyeddöntő győztese – 3. negyeddöntő győztese (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)

 

Bronzmérkőzés:

Július 14., szombat:

16:00: Az elődöntő vesztesei (Szentpétervár)

 

Döntő:

Július 15., vasárnap:

17:00: Az elődöntő győztesei (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)
 

Pécs

Nemcsak az egészségügyben volt megpróbáltatásokkal teli év 2020, de a helyi politikában is. A városvezető szivárványkoalíció kettészakadni látszik, aminek a legnagyobb nyertese a Fidesz lehet. Ennek okait szeretnénk elemezni egy kicsit, rávilágítani egy-két elfeledett dologra.

Vajon mi lehetett az oka a vendéghiánynak s az elhúzódó licitnek?

Máskor is gyűjtött aláírást a Fidesz a homoszexuálisok felvonulása kapcsán, vagy csak most, amikor nem ők vezetik a várost? Emlékeim szerint a Fidesz kormányzása alatt, fideszes (fő)városvezetés mellett Budapest hosszú éveken keresztül helyt adott ezeknek a rendezvényeknek.

Azt szerintem mindenki tudja, hogy a képen Orbán Viktor látható Dr. Hoppál Péter társaságában a várban kialakított rezidencián, melyre az adófizetők pénzéből milliárdokat költött a kormány. Én arra lennék kíváncsi min könyököl a miniszterelnök.

Devizahitelesek

Május óta több mint 2400 kilakoltatás történt Magyarországon

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar honlapján közölt adatok szerint csak július óta 919 kilakoltatás történt, míg a moratórium májusi lejártát követően összesen 2274 esetben jártak el a hatóságok.

Közben a fideszesek megszavazták több tízezer magyar család kilakoltatását

Most megvolt hozzá a bátorságuk. A beadvány egyik legfontosabb követelése az volt, hogy a végrehajtási eljárások 2019. december 31-ig felfüggesztésre kerüljenek, ezzel elegendő időt biztosítva az Országgyűlésnek arra, hogy a szükséges adósmentő, és hitelválság-kezelő jogszabályokat megalkossa.

Belföld

A családokért felelős tárca nélküli miniszter pénteken jelentette be Facebook-oldalán , hogy a diplomás gyed után sem kell majd személyi jövedelemadót fizetniük a 25 év alatti fiataloknak 2022-től. A diplomás gyedet azok igényelhetik, akik felsőoktatásban tanulnak, vagy a felsőoktatási tanulmányaik végétől számított egy éven belül vállalnak gyermeket. Nekik a diplomás gyed után - melynek összege a garantált bérminimum, vagy a minimálbér, illetve annak egy bizonyos hányada - csak nyugdíjjárulékot kell fizetniük, ami 10% - fejtette ki a miniszter.

A Jobbik szerint "mindenkit bedarál Orbánék oktatáspolitikája", amely cselédnek tekinti a pedagógusokat, a szülőket és a gyerekeket is.

98,77 %-os feldolgozottságnál 56,29 %-on áll Kálló Gergely, az összellenzéki támogatással indult jobbikos jelölt a Fejér megyei 4-es választókerületben rendezett időközi választáson. A függetlenként indult fideszes jelölt 37,72 5-on áll.

Niedermüller Péter, a DK politikusa, Budapest VII. kerület polgármestere szerint „rémisztő képződmény” a fehér, keresztény, heteroszexuális férfi – meg persze a nők is. Borzalmas.

Csütörtöki ülésnapján tárgyalta a magyar parlament Észak-Macedónia NATO-csatlakozását, a vitában ellenzéki képviselők hozták fel Nikola Gruevszki volt macedón miniszterelnök ügyét, akit a hazájában korrupció miatt jogerősen börtönre ítéltek. A magyar diplomácia hathatós segítségével szöktették meg Budapestre és elég megkérdőjelezhető módon jutott menedékjoghoz.

Életmód

Egri csillagok - Csatabéli előkészületek hitelesnek hatóan, de mégse dokumentarista jelleggel

Manapság nagyon sok sorozat és film nem tudja eldönteni, hogy inkább történelmi vagy fikciós sorozat akar lenni, gyakran inkább mindkettő. E véleménycikkben azt vesézem ki, hogy ez ma már sajnos a politikába és a mindennapi életbe, s a kulturális térbe is lassan beszivárog.

Egri csillagok - Csatabéli előkészületek hitelesnek hatóan, de mégse dokumentarista jelleggel

Manapság nagyon sok sorozat és film nem tudja eldönteni, hogy inkább történelmi vagy fikciós sorozat akar lenni, gyakran inkább mindkettő. E véleménycikkben azt vesézem ki, hogy ez ma már sajnos a politikába és a mindennapi életbe, s a kulturális térbe is lassan beszivárog.

Sport

Tiborcz István barátjának és üzlettársának, Paár Attilának West Hungária Bau Kft.-je és a már több stadionberuházást is elnyerő Pharos 95 Sportpályaépítő Kft. építheti fel a Budapest Honvéd új stadionját potom 11,8 milliárd forintért – jelent meg a hirdetmény az uniós közbeszerzési értesítő mai számában.

Bejelentette visszavonulását Gera Zoltán, 97-szeres válogatott labdarúgó. A Ferencváros 39 éves támadója csütörtök este Facebook-oldalán hozta nyilvánosságra döntését. A magyar nemzeti csapatban 97 fellépésén 26-szor volt eredményes.

pecsitukor.hu - Pécs új hírportálja

Kövessen minket a Facebook-on is!

Küldjön nekünk hírt!: ugyelet@pecsitukor.hu

 

 

 

 

Kedves Olvasóink!

Az Alkotmánybíróság döntése szerint az internetes oldalak akkor is felelősek a kommentjeikben elkövetett jogsértésekért, ha azokról nem is tudnak.
Az internetes oldalon közzétett kommentek tartalmáért az oldal akkor is felel, ha üzemeltetőinek nem volt tudomása a jogsértő tartalomról,
vagy a sértett kívánságára azonnal el is távolította, illetve moderálta azokat.

A Pécsitükör szerkesztősége ezt a döntést az alapvető emberi jognak számító szabad véleménynyilvánítás súlyos korlátozásának tartja.

Olvasóinknak a továbbiakban a Pécsitükör Facebook oldalán van lehetőségük a hozzászólásra.